pátek 21. února 2014

Články o Performance Training

Tento blog o silovém tréninku a výživě, který stál u zrodu projektu Performance Training, již je v současné době méně aktualizován, a to z důvodu, že se hlavní oblast zájmu přesunula na stránky www.performancetraining.cz, kde se také pravidelně objevují nové články, jako navázání na tradici tohoto blogu. Pro ty, kteří si jich ještě nevšimli zde uvádím jejich stručný výčet:

1. Přečtěte si o tom, jak jsem zlepšil svá maxima na základní cviky, aniž bych je musel trénovat, při natáčení úvodního videa pro PT v říjnu 2013 v článku: Překonávání vlastních limitů.

2. Mrtvý tah je jeden z nejvíce podceňovaných cviků. Přečtěte si tipy pro začátečníky, pokročilé i elitu, jak  z něj vytěžit maximum v článku: Deadlift 101.

3. Jak využít veškerý volný čas k tréninku místo posedávání u televize se dozvíte v článku: Pracovní kapacita.

4. Podívejte se na video z gymnastické tělocvičny.

5. Článek, který vyvolal bouřlivé ohlasy a diskuze: zjistěte, co je pravdy na tom, že v  jednom jídle můžete přijmou maximálně 30g bílkovin v článku: Maximální množství bílkovin v jednom jídle?

6. Syndrom přetrénování a zneužívání tohoto pojmu v dnešní době v článku: Syndrom přetrénování.

7. Další článek, který zvedl spoustě lidem mandle a který vznikl jako reakce na časté dotazy: Jak se liší Performance Training a CrossFit?

8. 15 veledůležitých tipů pro začátečníky i pokročilé, které se objevily v listopadu a prosinci 2013 na facebooku.

9. Jak se liší trénink pro zvyšování výkonu od cirkusového tréninku (motorických dovedností) v článku: funkční vs. silový trénink v přípravě profesionálních sportovců.

10. Zjistěte, jaké jsou atributy fyzického výkonu, a jak je maximalizovat pomocí tréninkového programu PT3.0 v článku: Maximalizace fyzického výkonu.