neděle 4. srpna 2013

12ti týdenní cesta k síle a postavě antických hrdinů


Performance Training 2.0 je konečně tady!

Základními kameny a nástroji tréninkového systému Performance Training jsou konkrétně sestavené tréninkové protokoly 1.0, 2.0 a 3.0. Vzniku těchto protokolů předcházelo studium, osvojení si, praxe a následná aplikace poznatků těch nejlepších světových silových trenérů a profesionálních silových sportovců. Několik dekád praxe a statisíce klientů po celém světě, od běžných návštěvníků posiloven, po Olympijské vítěze mluví ve prospěch toho, že jejich znalosti nabízejí cestu, po které se lze vydat. 

Stejně, jako každý poctivý žák jednoho dne dožene svého učitele a začne tvořit sám, tak i já jsem dozrál do fáze, kdy jsem dokázal vidět to důležité z jejich systémů, zahodit to zbytečné a zkombinovat věci, které dříve nikoho nenapadly. A od určité chvíle jsem pak již konečně dosáhl bodu, kdy jsem pochopil principy v pozadí, opustil eklektický přístup a začal vytvářet systém vlastní.

Performance Training 1.0 byl a je prvním tréninkovým protokolem svého druhu v České republice. Jeho zaměření je na vytěžení maxima ze silového tréninku, osvojení si těch nejnáročnějších variant základních cviků z oblasti Powerliftingu a nejpokročilejších druhů tréninkové periodizace a progrese.

Byť byl Performance Training 2.0 původně koncipován jako čisté pokračování PT1.0, nakonec tomu tak není.


Zatímco PT1.0 představoval 16ti týdenní cestu k atletické postavě v takové podobě, jakou jsem si jí já sám prošel (vytvořil jsem jej původně pro sebe, protože s klasickým (mýty opředeným) tréninkem jsem neměl žádné výsledky). U Performance Training 2.0 (který byl původně opět 12ti týdenní trénink tak, jak jsem jej aplikoval na sebe) muselo dojít k jeho přebudování od základů zejména proto, že:

1) původní PT2.0 počítal s tím, že ten, kdo podle něj cvičí ovládá plně vzpěračské cviky (tedy, že již předtím investoval určitý čas do osvojení si správné techniky, což, jak jsem zjistil v rámci ČR není běžnou praxí)

2) celý koncept PT nepočítal s tím, že by podle něj chtěl začít cvičit i úplný začátečník a PT1.0 pro ně byl po většinou příliš náročný protokol, který je hodil do rozbouřeného moře silového tréninku bez vybudování potřebných základů (což bylo do této doby řešeno pomocí Performance: Individual)

Performance Training 2.0 tak byl přebudován a proto nese podtitul: Rebuild of Performance Training a vzhledem ke dvěma výše zmíněným bodům vychází jako trojice na sebe navazujících protokolů, které umožní každému začít od úrovně, která je pro něj akorát:1. Pro koho je protokol určen:
Protokol je určen pro úplné začátečníky, jak se silovým tréninkem, tak s posilováním obecně. Během svých tří fází vás provede 12ti týdny tvrdého tréninku, po kterém budete, co se týče poznatků o silovém tréninku lehce nad úrovní původního PT1.0

2. Jaký je jeho účel:
-začít okamžitě spalovat tuk a budovat funkční svalovou hmotu
-osvojit si nejprve ty nejzákladnější cviky a postupně na ně neustále přidávat pokročilejší varianty, až ke cvikům, na kterých stojí PT1.0
-zlepšit sílu a celkovou tělesnou kondici, pracovní kapacitu a regenerační schopnosti (více zde)

3. Co obsahuje
-přes 50 barevných stran A4
-obrázky provedení více než 50ti cviků, včetně tipů, jak je provádět a na co si dávat pozor
-videa provedení náročnějších cviků!
-kompletní rozcvičení, sloužící ke zvětšování mobility a později k tvorbě základní dynamické síly - potřebné pro navazující protokoly
-trénink na 12 týdnů, rozdělený do 3 fází - každá zaměřená na určitý cíl, KTERÝ JE NAPSÁN TAK, ABY ŠEL ODJET S NAPROSTÝM MINIMEM VYBAVENÍ (stačí jednoručky, velká osa a kotouče, cokoliv dalšího je plně nahraditelné)
-dopodrobna rozepsané tréninky a vysvětlení některých základních teoretických východisek

4. Možnost koupě: PT2.0 - level 1 stojí 1000kč a koupíte jej kliknutím na tlačítko níže:

UpozorněníNENÍ potřeba mít PayPal účet, abyste mohli zaplatit, stačí si vybrat platbu kartou a můžete platit i bez registrace (klikněte na "pay with my credit or debit card"). Pro platbu kartou musíte mít povolené transakce přes internet (lze lehce zprovoznit po přihlášení se na váš e-bankovní účet). Nezapomeňte vyplnit funkční e-mail, na který vám e-book přijde. Doba dodání se může lišit v závislosti na množství objednávek.
1. Pro koho je protokol určen:
Pro ty, kteří mají za sebou PT1.0 nebo Level 1. Také s ním mohou začít ti, kdo mají za sebou alespoň dva roky silového tréninku a ovládají základní cviky (benchpress, mrtvý tah, pushpress, dřep), ale neovládají úplně techniku vzpěračských cviků.

2. Jaký je jeho účel:
-získání ultimátního vzhledu silou obdařeného jedince (tzv. power look - vyrýsované, husté svaly a široká silueta budící respekt)
-získání schopnosti produkovat dynamickou sílu celého těla v jediném okamžiku
-osvojení si základních vzpěračských cviků a několika desítek jejich variant (proč již praktikování jediného z nich vede k razantním tělesným změnám se dozvíte ZDE)
-opětovné posunutí vlastních pracovních kapacit na novou úroveň a absolvování nejnáročnějšího tréninku svého života

3. Co obsahuje
-60 barevných stran A4
-obrázky provedení více než 40ti cviků, u dynamických cviků rozdělení jednotlivých fází pohybu a velmi podrobné teoretické a praktické vysvětlení,  přesně co a jak u nich dělat
-videa provedení všech vzpěračských cviků a jejich variant + dalších na techniku náročnějších cviků!
-kompletní rozcvičení, sloužící ke zvětšování mobility, potřebné pro vzpírání
-trénink na 12 týdnů, rozdělený do 3 fází - každá zaměřená na určitý cíl, který je opět napsán tak, aby šel odcvičit v každé běžné posilovně (opravdu na něj nepotřebujete o moc více než velkou osu a kotouče)
-dopodrobna rozepsané tréninky a vysvětlení názvosloví v oblasti vzpírání

4. Možnost koupě: PT2.0 - level 2 stojí 1200kč a koupíte jej kliknutím na tlačítko níže:


1. Pro koho je protokol určen:
Pro ty, kteří mají za sebou Level 2 nebo ty, kteří mají za sebou alespoň 3 roky silového a 1 rok vzpěračského tréninku a plně ovládají techniky vzpěračských cviků.

2. Jaký je jeho účel:
-zisk síly a postavy antických hrdinů
-dokončení cesty Performance Training 2.0
-osvojení si těch nejkomplexnějších poznatků, cviků, technik a periodizace klasického silového tréninku, které existují
-posunutí vlastních limitů až na úplný okraj lidských možností

3. Co obsahuje
-opět 12 týdnů tréninku, rozdělených do 3 fází (opět tak, aby nebylo potřeba žádné speciální vybavení)
-trénink nepodobný čemukoliv, co bylo obsaženo v předchozích protokolech
-kompletně nový pohled na silový trénink a jeho účel


4. Možnost koupě: Tréninkový protokol vyjde v první polovině září 2013

Tyto tři protokoly tedy dohromady tvoří 36ti týdenní cestu (pro ty, kdo začnou od levelu 1), kterou jsem neskromně pojmenoval jako Cestu za silou a postavou antických hrdinů. Někdo na ní nastoupí v polovině (level 2) a bude pro něj trvat pouze 24 týdnů, někdo nastoupí až ke konci a trvat bude pouze týdnů 12 (level 3).

Tak jako tak, máte možnost posunout se opět někam dále, dát svému trénink řád a smysl, nemuset si lámat hlavu s tím, co vlastně cvičit a budete vědět, že nad vámi někdo drží ochrannou ruku. Všechny výsledky, které těmito protokoly dosáhnete pak berte už jenom jako příjemný bonus.

Rise above personal limits!
Adam Česlík