neděle 13. července 2014

PERFORMANCE LIFESTYLE 2.0


Stravování oproštěné od mýtů o stravě. Přestaňte naslouchat nesmyslným dietám a staňte se sami pány svého stravování. Osvojte si principy autoregulace a oprostěte se od mýtů o stravě v tomto monumentálním 90ti stránkovém stravovacím protokolu, který obsahuje:

  • 12ti týdenní detoxikační protokol.
  • Dlouhodobý individualizovaný stravovací plán.
  • Přes 40 receptů s obrázky.
  • A spoustu dalších informací o stravě a suplementaci.

Více informací a možnost zakoupení: PERFORMANCE LIFESTYLE 2.0



ROZŠIŘUJÍCÍ ČLÁNKY:

neděle 30. března 2014

Objemová vs. rýsovací fáze


Pokud existuje nějaký koncept, který je z mého pohledu neuvěřitelně zastaralý, pak je to rozdělování roku na objemovou a rýsovací fází.

Jak může být toto rozdělení k ničemu, když tolik lidí s nim mělo úspěch?
1. všichni, kdo dodržují toto rozdělení, tak vypadají po většinu roku jako fat bastards.
2. pak musí podstoupit několik měsíců utrpení během náročných diet, které spořádají také množství pracně vybudované svalové hmoty.
3. kdy, protože jsou tyto diety dlouhodobě neudržitelné, po létě opět spadnou do svého fat bastard období s tím, že jedou znova "objem".
4. výsledek? Většinu roku vypadat špatně (byť mohutně v oblečení) a pak léto protrpět dietami, jen pro chvilkový vzhled "in shape", který si však vezme svou cenu v podobě svalové hmoty.

Navíc, objemová fáze způsobuje:
1. snížení inzulínové senzitivity = méně živin jde do svalové hmoty, více do tuků, svalová hmota se hůře buduje.
2. zvýšení tukové tkáně = zvýšení aromatázy a tedy přeměna testosteronu na estrogen = svalová hmota se stále hůře buduje a udržuje, z člověka se stává fat bastard.
3. zvýšení hladiny cortisolu, které s nadbytkem sacharidů vede dále ke stále většímu ukládání tukové hmoty.
4. snížení vstřebatelnosti živin díky nízké senzitivitě satelitních buněk, snížení absorpce vlivem zanesené GIT, snížení stravitelnosti živin vlivem nedostačujícího množství trávicích enzymů a nadbytku živin.

Pokud nejste kulturista, užívající anabolické steroidy (které jsou u tohoto rozdělení nezbytné vzhledem k bodům výše), který se připravuje na soutěž, u kterého má toto rozdělení smysl, pak by mělo být Vašim cílem:
1. zbavit se tuku, který máte = zvýšit senzitivitu svých svalů na příjem živin.
2. zvýšit svou inzulínovou senzitivitu správným tréninkem a stravou.
3. umožnit tělu vlastní detoxikaci během období hladovění a tím zvýšit hladinu růstového hormonu.
4. zlepšit tím i zdraví svého GIT a tedy moci konzumovat méně živin pro větší výsledek.

Potom můžete těžit z toho po celý rok si udržovat nízké procento tělesného tuku a zároveň budovat čistou svalovou hmotu.

Více o celé problematice si můžete přečíst ve článcích o mýtech ve stravě

Adam Česlík


pátek 21. února 2014

Články o Performance Training

Tento blog o silovém tréninku a výživě, který stál u zrodu projektu Performance Training, již je v současné době méně aktualizován, a to z důvodu, že se hlavní oblast zájmu přesunula na stránky www.performancetraining.cz, kde se také pravidelně objevují nové články, jako navázání na tradici tohoto blogu. Pro ty, kteří si jich ještě nevšimli zde uvádím jejich stručný výčet:

1. Přečtěte si o tom, jak jsem zlepšil svá maxima na základní cviky, aniž bych je musel trénovat, při natáčení úvodního videa pro PT v říjnu 2013 v článku: Překonávání vlastních limitů.

2. Mrtvý tah je jeden z nejvíce podceňovaných cviků. Přečtěte si tipy pro začátečníky, pokročilé i elitu, jak  z něj vytěžit maximum v článku: Deadlift 101.

3. Jak využít veškerý volný čas k tréninku místo posedávání u televize se dozvíte v článku: Pracovní kapacita.

4. Podívejte se na video z gymnastické tělocvičny.

5. Článek, který vyvolal bouřlivé ohlasy a diskuze: zjistěte, co je pravdy na tom, že v  jednom jídle můžete přijmou maximálně 30g bílkovin v článku: Maximální množství bílkovin v jednom jídle?

6. Syndrom přetrénování a zneužívání tohoto pojmu v dnešní době v článku: Syndrom přetrénování.

7. Další článek, který zvedl spoustě lidem mandle a který vznikl jako reakce na časté dotazy: Jak se liší Performance Training a CrossFit?

8. 15 veledůležitých tipů pro začátečníky i pokročilé, které se objevily v listopadu a prosinci 2013 na facebooku.

9. Jak se liší trénink pro zvyšování výkonu od cirkusového tréninku (motorických dovedností) v článku: funkční vs. silový trénink v přípravě profesionálních sportovců.

10. Zjistěte, jaké jsou atributy fyzického výkonu, a jak je maximalizovat pomocí tréninkového programu PT3.0 v článku: Maximalizace fyzického výkonu.